Aksaray Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
PessReader Veri Tabanı Deneme Erişimi


PressReader

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz güncel bir kaynaktır.


          ·   Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetenizi okuyabilirsiniz.

·      90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.

·      Kullanıcılara keşfetme imkanı sağlamakta, uluslararası öğrencileri kendi gazete ve dergileri ile buluşturmakta ve kültür şokunu engellemektedir.

·      Gazeteler basıma çıkar çıkmaz PressReader'da görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.

·      Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz, makalenin başka dillere çevirisi ve sesli dinlenme imkanı sağlamaktadır.

·      İlgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslararası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

·      PressReader aplikasyon aracılığı ile gazete ve magazinlere erişim imkanı bulunmaktadır. PressReader aplikasyonu Apple, Blackberry, Windows 8 ve Android cihazlar icin mevcuttur


 Mobil Kullanım kılavuzu : http://geminibilgi.com.tr/images/userfiles/PressReader_mobil_kullanim.pdf

 

Kolay kullanım kılavuzu:  PressReader Quick Start Guide

Video kullanım kılavuzu :   PressReader ‘How To’ Video Playlist


Erişim süresi : 14.02.2018 - 31.03.2019

Erişim adresi :  http://www.pressreader.com/